Úřad práce

více v článku...

Úřad práce a nezaměstnanost

Úřad práce Vám pomůže. Noční můrou asi pro většinu z nás je v současnosti fenomén s názvem nezaměstnanost. Nikdo z nás se asi nechce stát dobrovolně nezaměstnaným a hledat si práci. Víte však co je třeba, pokud se v takové situaci ocitnete? Pokud ztratíte zaměstnání, první vaše kroky povětšinou povedou na úřad práce. Ne všichni ale vědí, že evidence na úřadu práce je dobrovolná. Nikdo vás k tomu nemůže nutit, ale je nutné počítat s tím, že si budete muset hradit zdravotní pojištění, které je ze zákona povinné. Sociální pojištění, není ze zákona povinné hradit, pokud vám bude přiznána podpora v nezaměstnanosti na úřadu práce, je za vás hrazení navíc i toto pojištění.

Úřad práce,uchazeč o zaměstnání má svá práva i povinnosti

Úřad práce. Pokud se rozhodnete evidovat na úřadu práce a stanete se uchazečem o zaměstnání, počítejte s tím, že hlavním předpokladem je samozřejmě, že hledáte zaměstnání. Vyžaduje se aktivní spolupráce, můžete se obrátit na vašeho odborného poradce pro zprostředkování zaměstnání. Samozřejmostí jsou vaše práva, ale i povinnosti, na které si dejte obzvlášť pozor, protože pokud některou z nich porušíte, budete pravděpodobně z úřadu práce vyřazeni.

Úřad práce

Úřad práce

Úřad práce tedy neslouží jen pro evidenci uchazečů o zaměstnání, má také další své funkce. Eviduje aktuální volné pracovní příležitosti, navíc však provádí aktivní politiku zaměstnanosti v podobě rekvalifikačních kurzů, příspěvků na společensky účelná pracovní místa (neboli SÚPM) či veřejně prospěšné práce (VPP). Pomoc může nabídnout i uchazečům o zaměstnání se zdravotním postižením a omezením v rámci takzvané pracovní rehabilitace, případně finančních příspěvků pro zaměstnavatele prostřednictvím chráněných pracovních míst. Proto je dobré se předem informovat o všech možnostech, které úřad práce nabízí.

 

Napsat komentář